http://s36.photobucket.com/albums/e11/Salisko/CuTe/th_thinkheart.gifhttp://img89.imageshack.us/img89/6016/new7lg.gifVOTE FOR DUEL | Hlasujte- pro K@rOL!Nku


Píseň pro Elišku... I.

10. října 2008 v 17:10 | Karin |  vícedílné
I.
Byla jednou jedno děvčátko. A bylo osamělé. Bydlelo samo. Maminka ji umřela, když byla malá a tatínka nikdy nepoznala. Bydlela na kraji malé vesničky, která se nacházela na Vrcholku horských kopců. Svítilo zde sluníčko, ale zároveň povíval příjemný chladivý vítr. Tráva byla po celý rok hustá a zelená. Sem tam se na Vrcholky zatoulala koza či malinké jehňátko. To pak děvče spolu s pejskem odvedli k známému statkáři, který měl své stádo pod Vrcholky. Vždy dal holčičce něco dobrého na cestu. Kousek sýra či hrneček mléka. Vesnička na Vrcholcích horských kopců byla malá - a opuštěná. Nikdo tam nikdy nespatřil žádné jiné lidi, a tak měli ostatní za to, že vesnice je dávno prázdná, ale malá holčička tam přeci bydlela. Každý den chodila bosá, v potrhaných šatičkách po kopcích a trhala horské květy, nebo jen pozorovala, pasoucí se dobytek pod kopci, či pilně pracující včelky. Měla polodlouhé havraní vlasy, které by ji mohl každý závidět. A k tomu dvě čokoládová očíčka, která uměla bedlivě pozorovat celý svět. Když však spatřila někoho cizího, skryla se v jednom z prázdných domečků, doprovázena svým věrným pejskem. Když se ji nepodařilo ukrýt a někdo ji spatřil, a ač ji to nabízela spousta lidí, nikdy s ním nešla domů. Děvče nemělo rádo společnost. Povídala si a hrála pouze se svým pejskem. Mnohdy to bylo obtížné. Děvče nemělo peněz a tak chodilo žebrat na rozcestí, kudy často projížděl statkář či kupec na trh do města. Tu něco vyžebrala, tu přinesl pejsek v tlamičce zajíce či koroptev. Děvčátko do města však nikdy nechodilo. Ale nemylte si, že bylo nešťastné, ba naopak, neznalo lepšího živobytí, než které ono samo vedlo. A život si užívala plnými doušky.
Jednoho rána děvče dlouho spalo. Libovalo si ve spánku, choulilo se do tlusté deky, mlaskalo a žvatlalo ze spaní nesrozumitelná slovíčka. Však také měla co vyspávat. Po včerejší cestě na rozcestí měla nožičky celé sedřené a bolavé. Pejsek ležel věrně vedle ní, schoulený do klubíčka u jejího boku. Stále po očku nakukoval ke dveřím, aby mohl v případě nebezpečí kdykoli zasáhnout. Měl své děvčátko velmi rád. Náhle pejsek něco ucítil a vyrazil se štěkotem z domečku. Děvčátko se zanedlouho vzbudilo a v tu ránu už vyskočilo na nohy a běželo se podívat co se venku děje. Jen pár kroků od ní postával stále štěkající pes. Promnula si oči a těsně před pejskem uviděla o něco mladší holčičku, než bylo děvče samo. Stála a plakala. Děvče k ní udělalo pár kroků a soucitně si ji prohlíželo. Pejsek přestal štěkat a poslušně si sedl. Holčička měla dlouhé blonďaté vlásky, spletené do copu, svázané tlustou červenou mašlí. Modré šatičky s bílými puntíky a s krajkou a černé páskové botičky. Na první pohled bylo vidno, že holčička pocházela z nějaké lepší rodiny.
"Jak se jmenuješ?" zeptalo se děvče plačící holčičky.
"Markétka," hlesla.
"A jak ses sem dostala?" děvče si Markétku stále strnule prohlíželo.
"Ztratila jsem se," konečně se utišila a upřela pohled svých pomněnkově modrých očí k děvčeti. To zalapalo po dechu. Markétka byla nevidomá. Její nádherné oči se upírali neznámo kam. A přitom se v nich skrývalo tolik lásky…
"Víš, kde to jsem?" zeptala se.
Děvče mlčelo.
"Víš.." Markétka chtěla zopakovat otázku.
"V mé vesnici," odvětilo děvče.
"Ty máš svou vlastní vesnici?" tváře jako by Markétce v okamžiku uschly a zrůžověly, děvče dokonce zpozorovalo slabé pousmání.
"No ano, je moje a Reka," děvče se obrátilo na svého čtyřnohého kamaráda.
"Tak to je ten pejsek, kterého jsem slyšela…" zauvažovala rychle Markétka a natáhla ruku tam, kde tušila Rekovu hlavu. Ten pod jejím dotykem jen vyplázl jazyk a liboval si v drbání za uchem. Markétka si k němu přiklekla.
"A jak se jmenuješ ty?" zeptala se po chvíli.
"Eliška..."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Misha Misunderstood Misha Misunderstood | Web | 11. října 2008 v 11:55 | Reagovat

Jee díky moc.. ten tvůjk je taky krásnej.. díky moc..

2 Simonkaa Simonkaa | Web | 11. října 2008 v 11:55 | Reagovat

:) tak to moc kuju já Justina prostě zbožňuju :)

Ty máš taky hezkej design a hlasvně se mi líbí to zajímavý menu :)

3 Wejjunka Wejjunka | Web | 11. října 2008 v 13:43 | Reagovat

pěkný blogís :)

4 Emi Emi | Web | 12. října 2008 v 0:24 | Reagovat

kdybych na to viděla tak si to přečtu... yop a pěkný design, konečně nějaká barva )

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama